İletişim 0312 418 1849
info@komurder.org
Paris Cad. No: 4/4 Kavaklıdere Çankaya - Ankara

41 Yıldır Fuarlarımız İle Sektörlere Güç Katıyoruz!

Tüyap olarak 41 yıldır yüzlerce sektörde ticarete yön veriyor, ekonominin güçlenmesine katkı sağlıyoruz. Yılların getirdiği deneyim ve tecrübemiz ile pandemi sürecinde de, geçmişte olduğu gibi alıcı ve satıcıyı bir araya getirdiğimiz, ülke içinde ve ülkeler arasında ticaretin gelişmesine ortam hazırlayan fuarlarımızın en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli çalışmalarımızı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

TSE Hizmet Sektörü için Güvenli İşyeri Belgesine hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketiyiz…

Dünyayı etkisi altına alan ve uluslararası ticareti olumsuz  etkileyen COVID-19 pandemi başlangıç sürecinde ara verilen, ticaretin vazgeçilmez mecralarından biri olan fiziki fuarlar Eylül ayından itibaren yeniden kapılarını açmaya başladı. 

Fuarlar her zamanki gibi ekonominin merkezi olmaya hazırlanırken, her yıl 80’in üzerinde fuar organize eden Tüyap Fuarcılık Grubu olarak, ticaretin ve işlerin sağlıklı bir ortamda yapılması için tüm önlemlerle yeni döneme hazırlandık! Fuarların düzenlenmediği süreçte yeni normalin tüm gereksinimlerine göre planlar yaptık ve hibrit  modele katkı sağlayacak yıllardır hazır olan dijital çözümlerimiz, daima ileriyi düşünen ve hedefleyen bir fuar şirketi olarak “Ticaret İçin Önce Sağlık” mottosuyla bir dizi düzenleme ve önlemle fuarların yeni dönemde nasıl olacağını tüm paydaşlarımıza duyurduk.

Önce sağlık mottomuz doğrultusunda fuar içerisindeki birçok işlemi dijitalleştirdik. Temassız fuarcılık ile tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize güvenle iş yapmaları için oluşturduğumuz dijital alt yapımızın tüm imkânlarını sunmaya hazırız. Bunun yanı sıra fuar alanında fiziki olarak bulunacak herkesin gönül rahatlığıyla iş yapması için gerekli tüm düzenlemelerimizi yaptık ve bu düzenlemelerin karşılığında TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk ve tek fuar şirketi olduk.

Fuarlar, en ileri teknoloji ile sağlık ve emniyet tedbirlerinin üst seviyede alındığı ortamlardır. Tüyap Fuarcılık Grubu olarak yıllardır zaten önem verdiğimiz bu konuları yetkili merciler tarafından da talep edilen kurallara uyarak, gözden geçirdik ve en iyi hizmet için çalışmalarımızı tamamladık. Bu kapsamda fuar alanı planları, stant mimarisi, konferans alanları, giriş ve çıkış alanlarının güvenliği, katılımcıların ve ziyaretçilerin yönlendirilmesi, hijyen tedbirleri (maske kullanımı, özenli ve etkili dezenfektasyon gibi), ateş ölçme, ön kayıt ve kontrol, sağlık beyanı doğrulaması ve kalabalıkların yönetimi gibi konularda alınması gereken her türlü tedbiri aldık ve bu tedbirlerin sürdürülebilirliği ile ilgili çalışmalarımızı yaptık.

Yeni Dönem Fuarcılıkta Yine Öncü Tüyap Fuarcılık Grubu Olacak!

Tüyap Fuarcılık Grubu olarak dijital dönüşümü başlatmıştık ve bu dönüşümün daha da etkili ve kullanışlı hale gelmesi için çalışmalarımızı da bu dönemde en ince ayrıntısı ile düşünerek hayata geçirdik.

Canlı fuarın yanı sıra bu yeni dönemde belli kısıtlar nedeniyle geride kalması muhtemel niceliklerin zenginleştirilmesi ve niteliğin arttırılması için etkileşim kanallarının çeşitlendirilmesine yönelik ihtiyaçları giderecek yeni dijital uygulamalar geliştirdik.

Alıcı ve satıcıları bir araya getiren dijital platformlar ile yıl boyu kesintisiz ticaret bağlantıları sağlıyoruz. Web ve mobilden erişilebilen platformlarla fuar katılımcılarımıza ürün ve hizmetlerini sergileme imkânı veriyor, akıllı B2B eşleştirme sistemler ile onları ilgili alıcılara öneriyor, fuar süresiyle sınırlı olmayan iletişim kanalları sunuyoruz.

Yıl Boyu İş Bağlantıları Sağlayan Dijital Platformlarla üreticilerimize ihracat fırsatları sunuyoruz. Dünyanın dört bir yanından alıcıların binlerce ürün arasından aradıklarını kolayca bulmalarını sağlayan, fiziksel ve sanal fuar katılımcılarımızın ürünlerini öne çıkaran, yıl boyu tanıtımını yapan online ürün kataloğu uygulamamızı tüm paydaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

Video toplantı altyapısına sahip akıllı eşleştirme ve network sistemleri sayesinde fuarlara katılan üreticilerimizi tüm dünyadan alıcılarla anında buluşturarak, ticaretin seyahat engellerine takılmadan, yıl boyu kesintisiz sürdürülmesine zemin hazırlıyoruz. Bu dijital ortam ile katılımcılarımızın canlı fuardaki yüz yüze görüşmelerine güç katıp iş bağlantıları kurmasına olanak tanıyarak, ticaretlerine olumlu katkılar sağlamaya devam etmeyi hedefliyoruz.

Maden Türkiye 2020 Fuarı Katılımcıları ve Ziyaretçileri İçin Hazır!

Türkiye’nin maden sektöründeki en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye, Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nı, 9’uncu kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da hazırlıyoruz. 18-21 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarın, bundan önceki fuarlarda olduğu gibi yine sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği önemli bir ticaret platformu olma özelliğini devam ettirmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Katılımcılarımız bu yıl da KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı desteğini alarak ticaretlerini geliştiriyor. Fuarımız yine uluslararası ticaretin gelişimine yaptığı katkılar dolayısı ile ilgili kurumlar tarafından destekleniyor.  

Maden sektörünün yerli ve yabancı tüm paydaşlarının bir araya gelmesi ve ticaretlerini artıracak iş birliklerine imza atmaları için hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlama faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda yurt dışından alım heyetlerinin fuarımızda ağırlanması için Ticaret Bakanlığı ile görüşmelerimizi devam ettiriyor, bunun yanı sıra Almanya, Fransa gibi ülkelerden sektörün önemli firmalarını fuarımızda ağırlamak için ilgili ülke ticaret müşavirlikleri ve STK’ları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Dijital çağın bize sunduğu her türlü aracı, sektöre maksimum fayda sağlayacak şekilde kullanmak üzere geliştirmeler yapıyoruz. İçinde bulunulan süreç doğrultusunda fuar alanımızda fiziki olarak bulunamayacak ancak fuar katılımcılarımız ile bir araya gelmek isteyen ziyaretçilerimiz için B2B eşleşme programımızı en efektif şekilde çalışmak üzere geliştirdik ve geliştirmelerimizi devam ettiriyoruz. Online platformumuz üzerinde katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin fuar süresince birebir görüşmeler yapabileceği sistemimiz üzerinde son düzenlemelerimizi gerçekleştiriyoruz. Hibrit fuarlar kapsamında geleneksel ve dijital tüm mecraları, yöntemleri, uygulamaları birleştirmeyi ve en iyi fuar deneyimini katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize sunmayı hedefliyoruz.

Kömürder Üyeleri Tüm Üyeler